Christoffer na Gorazdovom Močenku

V dňoch 24. – ­ 27. júla 2014 sa v obci Močenok konal už 22. ročník celoslovenskej súťaže kresťanských divadiel – Gorazdov Močenok. Divadlo Christoffer na tejto udalosti nechýbalo a s adaptáciou hry Konečná stanica od Libora Hanzalíka obhájilo krásne 2. miesto.

Počas štvordňového festivalu sme mali možnosť zoznámiť sa s prácou a tvorbou viacerých ochotníckych súborov, pre ktorých je, rovnako ako pre nás, dôležité, aby výsledné divadelné predstavenie ponúklo divákovi okrem estetického zážitku aj hodnotnú myšlienku. Festivalové dni nás veľmi inšpirovali do našich ďalších tvorivých aktivít. Šesť súťažných a jedno pohostinné predstavenie nám ukázali, že divadlo sa dá robiť najrôznejšími možnými spôsobmi, či už s dôrazom na hovorené slovo, alebo aj naopak – s rozvinutím pohybovej a scénografickej zložky. Obohacujúcimi boli aj hodnotenia odbornej poroty a krátke besedy, počas ktorých prebiehali analýzy jednotlivých súťažných predstavení.

Presvedčili sme sa tiež, že v ochotníckom divadle nezáleží na veku – obrovskú chuť a odhodlanie do umeleckej tvorivosti ukázali ako detské, tak i „dospelácke“ divadelné súbory. Sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť tohto (pre nás veľmi obohacujúceho) divadelného festivalu. A naša radosť je dvojnásobná najmä kvôli neočakávanému umiestneniu na 2. mieste.