O nás

Divadlo Christoffer sa v Univerzitnom pastoračnom centre sv. Jozefa Freinademetza formuje od roku 2008. Primárne tiež pôsobí ako jeden z mnohých tímov UPeCe a prispieva tak ku koloritu jeho všestrannosti a otvorenosti aktivitám mladých ľudí, obzvlášť študentov. Svojím účinkovaním divadlo spestruje kľúčové akcie v  UPeCe – Veni Sancte, Ondrejskú ľudovú veselicu, hodovú slávnosť i Te Deum.

Kľúčovou myšlienkou Divadla Christoffer je prinášať hry s hodnotovým odkazom, ktoré slúžia ako na pobavenie, tak i na zamyslenie a poučenie. Námety hier sa v začiatkoch čerpali z Biblie, postupne sa témy rozširovali – v súčasnosti ide o hry zobrazujúce bežný život vo všetkých jeho polohách a odtieňoch.

Premiéry hier bývajú vždy v  UPeCe, reprízy sa však realizujú aj externe. Medzi zaujímavé hosťovania súboru patrí účinkovanie v Divadle Andreja Bagara v Nitre s hrou Sluha dvoch pánov, účasť na festivale kresťanských divadiel Gorazdov Močenok s hrou Konečná stanica, s touto hrou taktiež predstavenie pre väzňov v Justičnom paláci v Bratislave.

Repertoár tvoria predovšetkým autorské hry členov divadla, ktorí okrem hereckého talentu majú aj talent pisateľský, réžii sa venujú aj poslucháči VŠMU, scénografii a tvorbe rekvizít poslucháči VŠVU.